Utolsó kommentek:

Biblical Authority 2026.04.10. 19:57:47

A Tanúknál lévő igazság hasonló egy luftballonhoz, amit óvni kell a tüskebokortól, azaz a hitehagyottaktól. Szentírásellenesen egyből a vénekhez kell szaladni a vezetőtestületük szerint. Holott a Biblia nem a véneket bízta meg a kiközösítéssel! Súlyos bűnök esetén az alábbi utasítást kéne követni:
Máté 18:15
Ezenkívül ha a testvéred bűnt követ el, menj, és tárd fel a hibáját négyszemközt. Ha hallgat rád, megnyerted a testvéredet. De ha nem hallgat rád, vegyél magad mellé még egy vagy két embert, hogy minden dolgot két vagy három tanú vallomása erősíthessen meg. Ha nem hallgat rájuk, szólj a gyülekezetnek.

A kiközösítési eljárás minél több személy bevonásával jár, és minden nyilvános. Az utolsó fázis, hogy szólj a gyülekezetnek, ez a gyülekezet tagjait jelenti, és NEM a véneket.

Miért tükröz ez az eljárás felűlről való bölcsességet?
Azért, mert Jézus életében is volt olyan eset, mikor a tanítványai többsége elhagyta őt, egy félreértett példabeszéd után. Ekkor az apostolait is megkérdezte, ti is el akartok hagyni? Itt a többség lett hitehagyott. Az igazság nem ismeri a matematikát. Az a szekta, aki eltér az igazságtól, és Krisztus követésétől.
Ha egy ügy miatt a gyülekezet kettészakad, akkor nem biztos, hogy a többségnek van igaza.
Jelenleg Jehova Tanúinál egy titkos megbeszélésen a vének közösítík ki a tagokat, ami teljesen Írásellenes. A tanúk sokszor nem is sejtik, hogy Szentírásellenesen közösítettek valakit ki. Régen tudták, hogy kit, miért kell megkövezni. Most nem tudják, hogy pontosan miért nem szabad valamely kiközösítettel szóbaállni, és miért nem köszönhetnek neki.
Így helytelenül, a vénekre bízzák a döntést. A Biblia szerint minden tettért mi vagyunk a felelősek. Ha valakivel nem állunk szóba, mert valakik kiközösítették, akkor ezzel bűnt követünk el. Nekünk nem csak jogunk, de kötelességünk is minden részlettel tisztában lennünk azzal kapcsolatban, hogy miért volt valaki kiközösítve. Ha ezt nem tudjuk, akkor számunkra nincs kiközösítve. Mások döntése, nem az én döntésem, nem az én felelősségem.
Ez a bérgyilkosság fogalmát meríti ki. A bérgyilkos nem tudja, hogy miért kell valakit megölni, a bérgyilkos egyszerűen csak utasítást követ.

Bejegyzés: Mi a szekta?

Biblical Authority 2026.04.10. 19:42:58

Ki részesült égi elhívásban, és ki tartozhat a 144 000-hez?
Efézus 4:4-6
„Egy test van és egy szellem, mint ahogy egy reménységre is hívtak el titeket; egy Úr, egy hit, egy keresztség; egy Istene és Atyja mindeneknek.”
Efézus 4:30
„Isten szent szellemét se szomorítsátok meg, amellyel elpecsételtek titeket a váltság általi megszabadítás napjára.”
Vegyük észre, hogy Pál nem kérdezi meg az efézusiaktól, ki érzi úgy közülük, hogy égi elhívást kapott. Pál tudta, hogy mindenki részesült egy korábbi elpecsételésben (Efézus 4:30). A korai keresztények mindannyian égi elhívást kaptak, és ez napjainkban sem változott meg. Ha megváltozott volna, a Biblia tudatná velünk. Hasonlóképpen, parancsot kaptunk a prédikálómunkára, és a Biblia nem mondja, hogy egy bizonyos idő után abba kellene hagynunk.
Jelenleg mindenkinek csak egy reménysége van, ahogy a Biblia fogalmaz: „mint ahogy egy reménységre hívtak el titeket”. Ma még nincs második, földi reménység! A Biblia szerint Jézus idejétől (i. sz. 33) a vég idejéig mindenki, aki megkeresztelkedik, égi elhívást kap. Ezért nincs szükség arra, hogy a szent szellem bárkinek is megerősítse, hogy égi elhívása van. A Biblia szerint mindenkinek magához kell vennie a jelképeket a vég idejéig. Armageddon előtt csak egyetlen reménység van fenntartva mindenki számára, ez pedig az égi.
Jelenések 3:21
„Aki győz, annak megadom, hogy velem üljön a trónomon, mint ahogy én is győztem, és leültem Atyámmal az ő trónjára.”
Ezek a versek egyértelműen megmutatják, hogy az égi kiváltságokat a gyülekezet bármely tagja megkapja, aki győz, és nem azok, akiket Jehova esetleg előre kiválasztott. Az első feltámadás az első aratást jelenti. Az első aratáskor begyűjtött mag az elsőszülötteket képviseli. Nem szokás ezek közül válogatni.

Bejegyzés: A "két osztály", azaz a "más juhok" és a "kicsiny nyáj" tana

Biblical Authority 2026.04.10. 19:41:26

A Jelenések 20:4, 5 leírja a 144 000 azon tagjait, akik részt vesznek az első feltámadásban, és Krisztussal uralkodnak 1000 évig.
A Jelenések 20:5-ben található zárójeles megjegyzés így szól: „A többi halott nem kelt életre, amíg véget nem ért az 1000 év.”
Armageddon után, az 1000 éves ítéletnap alatt, pontosabban e millennium végére, „a többi halott” abban az értelemben fog „életre kelni”, hogy elérik a tökéletességet. Az 1000 év után egy végső próba elé néznek, de már tökéletes emberekként. Amint kiállják ezt a próbát, Isten méltónak találja majd őket az örök életre, és igaznak nyilvánítja őket.
A Biblia szerint a 144 000 tagjai, azok, akiket elpecsételtek Isten pecsétjével, túl fogják élni Armageddont.
A Biblia nem támasztja alá azt az elképzelést, hogy a 144 000 elpecsételten kívül lennének más túlélők is. Mindazonáltal nem zárhatjuk ki ennek lehetőségét; talán azok, akiknek nem volt alkalmuk megismerni az igazságot, a túlélők között lehetnek. Így Armageddon túlélői, akik nem részesültek az első feltámadásban (ha lesznek ilyen emberek), bár élnek, Jehova szemében mégis „halottak” maradnak, amíg el nem érik a tökéletességet az 1000 éves ítéletnap végére.
Bizonyítható, hogy itt, a Jelenések 7:9-ben János Krisztus 1000 éves uralma utáni állapotokat lát; azokról ír, akik kiállták a végső próbát és hűségesnek bizonyultak, nem pedig Armageddon túlélőiről. Ahogy korábban bemutattuk, Armageddon túlélői, akik nem részesültek az első feltámadásban (ha lesznek ilyen emberek), valóban élnek, ám Jehova szemében „halottak” maradnak, amíg el nem érik a tökéletességet az 1000 éves ítéletnap végére.
Akik Jehova szemében halottak, nyilvánvalóan nem állhatnak a trón és a Bárány előtt fehér ruhába öltözve, pálmaágakkal a kezükben, ahogyan azt a Jelenések 7:9 leírja.
Annak érdekében, hogy János megértse, ki a Jelenések 7:9-ben szereplő nagy sokaság – melyet senki sem volt képes megszámlálni –, a látomásban szereplő vének egyike magyarázatot ad. A Jelenések 7:14-től kezdődően a részletek fordított időrendi sorrendben tárulnak fel János előtt. A 14. versben az egyik vén az 1000 év utáni végső próbáról beszél, és azonosítja, kik a nagy sokaság tagjai: „Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták ruhájukat, és fehérre fehérítették a Bárány vérében.”
A 15. vers leírja, miért állhatnak Isten előtt.
Sátán mindenkit próbára tesz majd Krisztus ezeréves uralma után. Senkit sem fog megölni, ahogyan Jóbot sem ölhette meg; csupán nyomorúságot okoz az emberiségnek. A kérdés nem az, hogy túlélnek-e egy ilyen típusú nyomorúságot (és a Jelenések 20:8-ban említett háborút), hanem az, hogy hűségesek maradnak-e Jehovához – vagyis „megmossák-e ruhájukat a Bárány vérében”. Figyeljük meg, hogy a vén beszámolójában múlt időben beszél arról, hogy megmosták ruhájukat, ami azt jelenti, hogy már bizonyították hűségüket. Továbbá vegyük észre, hogy azoknak jelentős része, vagy talán egésze, akik Krisztus 1000 éves Királysága alatt élnek, nem élt Armageddon idején. Nyilvánvaló, hogy akik „kijönnek a nagy nyomorúságból”, azok, akik hűségesek maradnak a Sátán által okozott végső nyomorúság alatt az ezer év után, és akik felett a második halálnak nincs hatalma.
A Jelenések 7:17 még messzebbre lép vissza az időben, beszámolva arról, mi történik a nagy sokaság tagjaival Krisztus 1000 éves uralma alatt: a Bárány terelgetni fogja a nagy sokaságot, és az élet vizének forrásaihoz vezeti őket.
A Biblia világosan kijelenti, hogy az Ő bosszújának napja még nem jött el, mert az égi elhívásúak végső elpecsételése még nem fejeződött be.
Jelenések 6:11
„És mindegyiküknek fehér ruhát adtak, és azt mondták nekik, hogy pihenjenek még egy kevés ideig, amíg be nem telik szolgatársaiknak és testvéreiknek a száma, akiket hamarosan ugyanúgy megölnek, mint őket.”
Armageddon nem azért késik, hogy több földi reménységű ember menekülhessen meg.
A sáskák valószínűleg azokat jelképezik, akik korábban feltámadtak a 144 000 tagjaiként. Korlátozott ideig, „öt hónapig” lesznek tevékenyek, az őket követő lovasság (lovas sereg) pedig valószínűleg az égi angyalok serege, nem pedig a nagy sokaság tagjai. Ez a követő lovasság biztosan nem kezdi meg tevékenységét addig, amíg a sáskák be nem fejezték munkájukat. Elképzelhetetlen, hogy időbeli átfedés legyen a két sereg tevékenysége között, mivel minden egyes eseményt újabb trombitaszó és jajszó azonosít.
A beszámoló azt is hangsúlyozza, hogy az egyik jaj elmúlt.

Bejegyzés: A "két osztály", azaz a "más juhok" és a "kicsiny nyáj" tana

Biblical Authority 2026.04.10. 19:36:15

János 10:16
Más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Őket is be kell gyűjtenem, és figyelni fognak a hangomra, és egy nyáj lesznek egy pásztorral.

Közvetlen előzmény: Jézus nem sokkal korábban meggyógyított egy születésétől fogva vak embert, ami éles vitát váltott ki a vallási vezetőkkel. Tehát a hallgatósága a zsidó vezetők és a sokaság volt.
Jézus ezzel a mondattal arra utalt, hogy küldetése nemcsak Izrael népére korlátozódik, hanem a pogányokra (nem zsidókra) is, akiket később egy közös „nyájba” terel majd.
Jehovát mindig is úgy ismerték, mint Ábrahám, Izsák és Jákob Istene. Ezért Jézus elérkezettnek látta az időt arra, hogy további részleteket tárjon fel Jehova szándékáról.
Semmilyen utalás nincs a nagy sokaságra.
Sajnos megint egy durva tévedés vagy hazugság áldozatai lettünk.
Hányszor fordul elő a Bibliában az, hogy a „más juhok nagy sokasága”?
Egyszer sem.

Bejegyzés: A "két osztály", azaz a "más juhok" és a "kicsiny nyáj" tana

törökcsilla 2025.05.05. 16:57:10

@Ferenc Busó: Miben kéne hinnem? Abban, hogy Rutherford beszüntette a születésnapok ünneplését, hogy azzal is elszigetelve tartsa követőit a családi kapcsolatoktól? Na és abban, hogy ehhez a Tanúk a mai napig ragaszkodnak, és mentális tornamutatványhoz hasonló érveléseket kreálnak eköré az emberi szabály köré, amit aztán ráerőltetnek saját gyerekeikre is, kitéve őket ezzel is kellemetlen élethelyzeteknek?
Nézd, te abban hiszel, amiben akarsz, nekem ehhez nincs közöm. Örülök, hogy fenntartásokkal fogadod az írásaimat, nem is kértem tőled másként.

Bejegyzés: Születésnap és megbocsátás

Ferenc Busó 2025.05.05. 16:11:41

"A születésnapot pogány eredetű szokásnak tartják, amit az első századi keresztények, sem Istennek egyetlen szolgája soha nem tartott meg (kivéve az igazságos Jób gyermekeit, akik a "maguk napján" találkoztak egymással és ettek, ittak (Jób 1:4)"
Már megbocsáss, kérlek, de ha feltételezzük is, hogy az igazságos Jób gyermekei felváltva egymás születésnapját ünnepelték meg, azért vegyük figyelembe a következőket is:
A Szent Írás a családjában csak Jóbot jelenti ki igazságosnak. És még ezt is hozzáfűzi:
"Valahányszor a vendégség napjainak sora lejárt, Jób elküldött értük, és megszentelte őket; korán reggel fölkelt, és égő áldozatokat mutatott be mindnyájuk száma szerint. Jób ugyanis ezt mondta: „Talán vétkeztek a fiaim, és átkozták az Istent szívükben.” Így járt el Jób mindenkor."
Ki tudja, milyen helytelenségek lehettek ezek ilyen alkalmakkor?
A születésnapot valójában kétszer említi a Biblia: a Fáraó születésnapját, és Heródes születésnapját. Mindketten 'pogányok' voltak, azaz a Jó (Jah, Jau) Isten ismerete nélkül éltek, amit egy ideig elnéz az Igaz Isten. Mindkét születésnapon embert áldoztak maguknak. De ha belegondolunk, miért volt nekik fontos a születésnap? Mert az uralkodók istennek tartották magukat, és ezt elvárták a népüktől is. Megszületett az isten! Aki születik, meg is halhat. Tehát biztosan nem Isten. Az 'egyszerű' halandókról egy esetben sincs feljegyezve, hogy születésnapot ünnepeltek volna, még Jób fiairól sem, csupán a rájuk eső meghívás napjaról van szó ( a maguk napján), és csak te akarod belelátni.
A születés napjára egyébként is így utal a Biblia:
"Jobb a jó hírnév a jó olajnál, és a halál napja a születés napjánál. Jobb olyan házba menni, ahol gyászolnak, mint a lakodalmas házba, mivel minden embernek ez a vége. Szívlelje meg ezt, aki él! Jobb a zaklatottság a nevetésnél, mert a gondterhelt arc által jobbá válik a szív. A bölcsek szíve a gyásznak házában van, az ostobák szíve pedig a vigasság házában."
Nyilván nem a lógó orrban gyönyörködik a Jó Isten, de az önimádatban sem, a születésnapozás pedig az. Emlékszel a születésedre? Biztosan nem. Leginkább a szüleid voltak boldogok. A születesnapkor kinek kéne ajándékot kapnia? Nemde a szülőknek? Istennek is, ugye? Amikor megszülettél, semmit nem tettél, hogy téged ünnepeljenek. Csak ha hamis isten vagy.
Az írásod többi részét is ugyanilyen fenntartásokkal fogadom. Biztosan bűnös emberek voltak, de te csak a negatívumaikat hangoztatod. Nekem is vannak kritikus gondolataim a 'szervezet' néhány megynilvánulásával kapcsolatban, vannak saját eltérő eredményű kutatásaim is, azonban az is igaz, hogy Jehova (Jó, Ő Van) Királyságát senki más nem hajlandó világméretben hirdetni. A hibáikért majd Jehova elszámol velük. Te mit teszel Érte? Hiszel Benne?

Bejegyzés: Születésnap és megbocsátás

törökcsilla 2024.10.13. 22:34:09

@gggarai: Köszi szépen!
Látom, szép gyűjteményed van ezekből az utalásokból, biztosan rendesen figyeltél :)
Amelyikre én gondoltam, az ennél korábbi szám. Egy színes magazinról van szó, azt hiszem Őrtorony, és csak a nyomtatott kiadványban van benne a szöveg, az online változatban már nem ugyanaz van.

Bejegyzés: Apokalipszis, most

gggarai 2024.10.13. 20:11:21

A kért idézetek:

Őrtorony 1981. aug. 1. Olvasók kérdései:
“És ha e világ gonosz rendszere fennmarad még a századfordulóig, ami nagyon valószínűtlen …”

Őrtorony 1984. okt. 1. 22. old. 12. bekezdés:
Annak a nemzedéknek néhány tagja még élhet a század végéig. De sok jel arra utal, hogy a vég ennél sokkal közelebb van!”

Őrtorony 1989. szept. 1. 12. old. 8. bekezdés:
“Pál igazi élharcosa volt a keresztény misszionáriusi tevékenységnek. Lefektette az alapját egy olyan munkának, amely csak a mi XX. századunkban nyer befejezést.”

Bejegyzés: Apokalipszis, most

Der Alte 2024.10.11. 12:22:33

Bravó!
Jól,tudatosan átgondolt írás, melyhez (gyanítom sok-sok ) minőségi kutatás, és sorbarendezés is társult!
Látható,hogy van múltad,rálátásod, és gyors,minőségi reakciód, széleskörűen.
Jómagam, (ahogy írtam is nemrég,nem kevés és magas szinteket érintő tapasztalatokkal rendelkezem. Ugyanakkor üdítő időről időre (már) olvasni-elmélkedni-összevetni, az általad/általatok okfejtett nézőpontokat...
A fejlődés kulcsa az alázat, a mások iránti tiszteletteljes megértés befogadására való készség (többek között)...

Köszönöm! ?

Bejegyzés: A szekta és az egyéni tudatfejlődés

nicku · http://kharapisztisz.blog.hu/ 2024.10.06. 18:47:37

@Der Alte: Szia!
Igazad van, tényleg jó lett volna címnek is ez a mondat.
A helyzet az, hogy olyan, hogy önismeret nincs is, hiszen biorobotként élnek. Azt se tudják kik is ők valójában, csak élik a besavanyodott életüket és várják a megmentést. Mélyre nem ásnak, megelégszenek azzal, hogy más már elébük tette az eledelt. Saját gondolat? Hova gondol az ember? Félnek. A saját gondolatuktól is félnek. A saját döntéstől és felelősségtől még jobban félnek. Sajnálom őket...
Talán kicsit tudtam valakinek segíteni az írásommal.

Bejegyzés: "12 évvel a kilépésem után: Jól vagyok, és te is rendben leszel"

Der Alte 2024.10.05. 12:00:20

"Az élet a szektán kívül nem tökéletes, de valódi". - írod.

Lehet, hogy részemről ez szubjektív, de ez egy olyan kulcsgondolat, amely akár főcímke is lehetne az írásnak.
Tény, hogy nem tökéletes, de valódi a nehézségek érzékelése terén, ugyanakkor valódi megoldásokat kínál a valódi nehézségekre , ( nem elmaszatol, kimagyaráz komoly kérdéseket,legyen ez emberi vagy tantételbeli, és nem
vonja be "cukormázzal", hamis illúziót keltve a Tanúkban) ha az ember mélyebbre ás,kellő akaraterővel és kitartással!

Köszönet a nyíltságért, üdítő!

Bejegyzés: "12 évvel a kilépésem után: Jól vagyok, és te is rendben leszel"

Der Alte 2024.08.21. 17:45:12

@törökcsilla: Elnézésedet kérem, lehet, hogy rossz gombot nyomtam meg, és nem megfelelő helyre küldtem a reagálásomat.
Talán most sikerül..
Köszi a megértést! D. A

Kedves Csilla!

Köszönöm ismét,az egyéb témaköröket is érintő válaszodat, pl. a szakáll ügy kiváltképpeni abszurdítását tekintve. Ugyanis ennek kapcsán még a saját "friss híreikben" is olyan végeláthatatlan, és kifacsart magyarázkodásba bonyolódnak (Karinthy: Magyarázom a bizonyítványom) :) amely során a végén a kutya a saját farkába harap, a figyelmes néző-olvasó számára..
Miért is mondom ezt?
A Covid előtt pár évvel kezdtem "ébredezni" saját tapasztalatból, amire a Covid-hoz való hozzáállásuk( VT) és annak kezelése, csak hab lett a tortán, a komolyabb vizsgálódás és elmélkedés elkezdéséhez..

Ugyanakkor az írásaid alapján (szinte mindet elolvastam) valamint Raymond Franz brilliáns könyve segítségével nagy lendületet kaptam a tobábbi lelkes kutatáshoz,ami ahhoz vezetett,hogy lényegében rengeteg mindent átértékeltem, gondolkodás - és életmódot váltottam,ami letisztult,felszabadult és lényegesen teljeskörűbb rálátást eredményezett,amit mindenkinek kívánok,egy csepp bátorsággal és kutatátási készsére való kitartó hajlammal!
Magamról:
Sokan ismernek országszerte, (ezért a nickname) :) nem szeretnék senkinek a hite bírájává lenni,csak arra buzdítani a még esetlegesen hezitálókat, hogy önmaga kezdjen bátran, önálló és következetesen széles körű kutatásba. Fognak jönni az eredmények :)

Közel 35 évig tevékenykedtem tanúként, ezen belül 25 évig magas rangú tisztségben. Sokmindenbe beleláttam a legfelsőbb körökből az országban..

Írod, hogy a tükörbenézés "Attól még lehet gyógyító, sőt igazából szükséges is." Nos, ez így igaz. A gyógyulás érdekében feltétlenül szükséges a más ( hitelt érdemlő) források megvizsgálása annak érdekében, hogy egy adott személy kiegyensúlyozott, "felnőtt", döntést tudjon hozni,és ennek gyakorlati hasznát is lássa.

Üdv!

Bejegyzés: .... szakálla volt kender ....

törökcsilla 2024.08.21. 10:51:08

@Der Alte: Igazán nincs mit. A szervezet történelmének kutatása igen lenyűgöző és szórakoztató feladat. Rutherford egy különösen érdekes figura volt, kár hogy a mai Tanúkat megfosztották attól a sok információtól, amelyek személyével kapcsolatosan elérhetőek. (Igaz, sokan ha ismernék ezeket, akkor nem lennének Tanúk, mert kiakadnának rajta ...:) )
Igyekszem, amennyire tőlem telik, ítéletmentesen feltárni a tényeket, melyek ugyan néha elég kellemetlenek is tudnak lenni, de hát attól még léteznek. Jól látod, hogy edzeni kell a Tanúkat az őszinte tükörbenézésre, mert a szervezettel kapcsolatos valóságok bizony minden tagnak magának is tükröt tartanak (vagy fognak tartani hamarosan), melybe belenézni nem tartozik a legkellemesebb tapasztaltok közé. Attól még lehet gyógyító, sőt igazából szükséges is.

Magam is csodálkoztam azon, hogy mennyi mindent feltár az Őrtorony a saját kiadványában, pl a magdeburgi történetet, ami az 1974-es évkönyben elérhető, igaz egy kissé kiszínezve, feljavítva Rutherford szerepét ebben. Ugyanúgy a Beth Sarim építtetésével kapcsolatban is korabeli szervezeti kiadványok szolgáltatnak részletekkel (ugyanis szervezeten belüli kritika érte Rutherfordot a rongyrázásért, és erre reagáltak cikkekkel). A luxus borotva készletről pedig onnan tudunk, hogy felkeltette a korabeli tabloid média figyelmét egy excentrikus figura, aki bibliai karaktereknek épített házat (sőt Rutherford végrendelkezett is az ingatlanról, amelyet a feltámadott személyekre hagyott :)). Rutherford jó alkalmat látott abban, hogy "tanuskodjon" az újságírónak, akinek részletesen bemutatta az ingatlant és a felszereléseit. A cikk megtalálható a neten, de a mai szervezet már nem tartja jó ötletnek ennek beillesztését a szervezet történelmébe, mert elég bénán nézne ki (mondjuk akkor sem mutatott túl jól ...). Viszont tény és való, hogy a Tanúk történelméhez ez is hozzátartozik, és akár még egyes ostoba döntések érthetővé is válhatnak, mint pl a szakáll-tilalom eltörlése. Ugyanis a szakáll-tilalom eredetének ismerete hiányában csak még nagyobb zavar keletkezhet a Tanúkban.
Igaz, hogy egyúttal az is kiderül, hogy ehhez a transzcenditásnak nem sok köze van, annál inkább egy excentrikus nárcisztikus személynek, és követőinek, akiknek érdekükben állt fenntartani az alapítóval kapcsolatos eszményképet egészen addig amíg az kerékkötővé nem vált számukra.
A szakáll-tilalom fenntartása (a 60-as évek magasságában) a középosztálybeli vallásos emberek bevonzását akarták elérni, akik számára visszataszító volt a flower-power társadalomromboló hatása és szexuális szabadossága (amúgy a házasság és erkölcsösség ma ismert fogalmait is akkoriban tették a JT doktrína részeivé, korábban ez nem így volt). Ma tilalom eltörlése hasonló manipulatív marketing célokat szolgál, de ezúttal nem (csak) a külső személyek bevonzása a cél, hanem a már meglévő tagság megtartása.

Bejegyzés: .... szakálla volt kender ....

Der Alte 2024.08.20. 19:45:28

Igen, köszönjük a cikket és a befektetést munkádat! :)
Átfogó képet ad, és mélyreható, olyan szemszögből körbejárva, amiről a Tanúknak nagyrészt sejtelmük sincsen.
Szükségesek, kijózanítóak, és bátorságot kölcsönöznek, hogy valaki tükörbe nézzen, és őszinte válaszokat adjon saját magának, olyan területeken, ahol ez tiltott (volt) ...
Köszönet, hogy ezt megoszthattam!

Bejegyzés: .... szakálla volt kender ....

Goromex 2024.03.22. 12:44:20

Köszönjük, jó cikk lett.

Várjuk a további kutatásokat az szakállsztori óta történt újabb változásokat érintő témák hátteréről:

- Nyakkendő-, szoknya feloldás.
- Súlyos bünt elkövetőkkel már nem csak egyszer beszélnek és kiközösítik, hanem akár többször is beszélgetnek velük és idöt adnak nekik, hátha...
- A kiközösítetteket már nem kell levegőnek nézni, lehet köszönni nekik.

Bejegyzés: .... szakálla volt kender ....

Egy_nick 2023.04.03. 17:20:08

Amely országokban le van tiltva a "rumble" videomegosztó, azok a fenti linket nem tudják ejátszani, de dátum szerint - 2021- megtalálhatják itt: vkpatriarhat.org/hu/

Bejegyzés: ...jelet viseljenek a jobb kezükön és a homlokukon...
süti beállítások módosítása